Fotograf mot kriget och våldet i våran värld

En liten man i våran stora värld! jag som alla andra skakas och förfäras av bilderna och alla nyheterna från Ukraina om bomber och förstörelse och övergrepp på människor och ett helt land, Vi håller på att återhämta oss från en pandemi som har lamslagit hela världen.

Då bryter det ut ett fasanasfullt krig ut! i dagens moderna värld och samhälle ska krig inte behöva förekomma! alla menings skiljeaktigheter på hög och låg nivå ska kunna redas ut verbalt.

Världen behöver andas ut världens befolkning behöver kärlek och ömhet, Ingen vinner på detta krig och alla blir berörda,

I Ukraina så dör många civila,Många barn förorar familjer och föräldrar, familjer förlorar de som står upp för sitt land och bekämpar de onda som tagit sig över gränerna till ett självständigt land. 

Vad kan jag då den lilla personen göra! kanske bara en liten liten droppe i havet, men lite av mina många bilder på något sätt kan glädja eller på något sätt användas till hjäp, Jag ska lägga upp lite bilder med värme och upplevelser och motiv

Till er alla nu är det viktigt med att ta hand om varandra och hjälpa med ord och stöttning alla är lika vilsna och rädslan finnes överallt